БІБЛІОТЕКА БУДЯНСЬКОГО ЛІЦЕЮ № 2

/Files/images/незнайка 1.png /Files/images/Книжка.jpg /Files/images/2737011.jpg

Бібліотекар - Поцелуйко Віта Сергіївна.

Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників) складає - 4466 шт.

Основні завдання і напрямки роботи шкільної бібліотеки

Шкільна бібліотека – це фундамент освіти, за своєю суттю вона є берегинею знань. У шкільній бібліотеці дитина не просто отримує книжку, а прилучається до джерел духовності.

У добу інформації шкільна бібліотека має набути статусу інформаційного центру, який би забезпечував повноцінне інформаційне наповнення. Назріла необхідність піднесення бібліотечної справи на якісно новий рівень. Адже лише високий рівень бібліотечної справи в цілому зможе забезпечити нашій талановитій молоді усі необхідні умови для одержання повного обсягу інформації з вітчизняного і світового інформаційного простору і зможе стати першоосновою для духовного і культурного розвитку нашого суспільства.

Шкільні бібліотеки мають бути культурно – освітніми, пізнавальними, інформаційними центрами, які в своїй роботі керуються принципами пріоритету інтересів читачів.

Головна мета шкільної бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб.

Бібліотека школи сприяє реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку навчального процесу, забезпеченню базового рівня освіти з усіх загальноосвітніх предметів, вихованню в учнів глибокої відповідальності, національної свідомості, формуванню в учнів потреби саморозвитку і самовдосконалення.

Перед бібліотекарем школи широке поле діяльності. Це і забезпечення навчального процесу як підручниками, так і додатковою літературою, і сприяння розвитку рідної мови, і збагачення юних читачів знаннями історії рідного краю, його екології, економіки. Це і розвиток у учнів культури читання, і прищеплення їм навичок самостійної роботи з книгою, і виховання бережливого ставлення до неї. Це і допомога вчителеві у підвищенні його педагогічної майстерності.

Сьогодення надиктовує школі нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування. Серед них: - підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції шкільної бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.